4745x bekeken sinds 13 augustus 2017
Sportclub Bemmel JO17-1 toont veerkracht in Arnhem en blijft voor de vijfde wedstrijd op rij ongeslagen: 2-2

Teamblog

Sportclub Bemmel JO17-1 toont veerkracht in Arnhem en blijft voor de vijfde wedstrijd op rij ongeslagen: 2-2

Sportclub Bemmel JO17-1 toont veerkracht in Arnhem en blijft voor de vijfde wedstrijd op rij ongeslagen: 2-2Sportclub Bemmel JO17-1 heeft afgelopen zaterdag in Arnhem met 2-2 gelijkgespeeld bij gastheer en directe concurrent ESA JO17-1. In een wedstrijd waar veel gebeurde, toonden de Bemmelse manschappen veerkracht. Een 2-0 achterstand, die werd opgelopen in het eerste kwartier na rust, werd spectaculair ongedaan gemaakt in het slotdeel van de wedstrijd. Het ternauwernood gewonnen punt was verdiend te noemen, waar Sportclub Bemmel JO17-1 zeker in de eerste helft goed voetbal liet zien en de bovenliggende partij was. Gedurende het kwartier na rust gaf de uitploeg echter twee onnodige doelpunten weg. Als de wedstrijd vijf minuten langer had geduurd, had Sportclub Bemmel JO17-1 grote kans om zelfs de volle buit nog te pakken. Met dit gelijke spel blijft het jonge Sportclub Bemmel JO17-1 uitstekend meedoen in de bovenste zone van de competitie. Onze ploeg heeft tot op heden alle teams uit de huidige top 7 al voor de eerste keer gehad. De top van de competitie kan nog veranderen omdat niet alle teams hetzelfde aantal wedstrijden hebben gespeeld. Het is een interessante competitie, waar de onderlinge verschillen niet groot zijn.

Sportclub Bemmel JO17-1 reisde met twee wissels af naar Arnhem. Bij Sportclub Bemmel JO17-1 ontbraken Levy van Bremen en Sander Borgers. Gisteren belandde het nieuws bij ons dat de langdurig geblesseerde spits Sander Borgers eind december wordt geopereerd. De verwachting is dat hij vanaf dat moment een vol jaar moet revalideren en herstellen. Uiterst vervelend nieuws voor Sander Borgers en het team. Wij wensen hem een heel erg voorspoedig herstel en zullen hem steunen in zijn revalidatieproces. Ook bij deze wedstrijd was Sander Borgers weer aanwezig. We blijven positief.

De wedstrijd werd gestart door het eerste fluitsignaal van de jonge scheidsrechter. Sportclub Bemmel JO17-1 nam als eerste team het initiatief. Bij vlagen werd er goed positiespel gespeeld. Hierdoor konden de Bemmelse manschappen spits Martijn Das goed vinden en vrijspelen. Bij balverlies werd de pressie uitgevoerd, waardoor ESA JO17-1 herhaaldelijk de bal verloor tijdens onder andere de opbouw. ESA JO17-1 had zich zichtbaar aan ons aangepast, want waar het Arnhemse team normaliter opereert in een 1-4-3-3 teamorganisatie, was de organisatie nu 1-4-4-2. Duidelijk genomen maatregelen dus, gebaseerd op de eerder afgewerkte oefenwedstrijd in augustus (3-3 gelijkspel). Hierop hadden we de donderdag ervoor getraind, want we hadden al rekening gehouden met eventuele wijzigingen van de thuisploeg. Ook schakelde de mannen binnen het veld meteen over toen ze zagen dat ESA JO17-1 van teamorganisatie had veranderd. De eerste twintig minuten waren voor Sportclub Bemmel JO17-1. De Bemmelse middenvelders waren veel in beweging en middels goede passing konden zij vanuit de verdediging aangespeeld worden. Dit leidde meteen tot een aantal goede mogelijkheden op de openingstreffer. Spits Martijn Das leek de score te openen door met een fenomenale omhaal het doel te treffen, maar hij werd afgevlagd voor buitenspel. Ook centraal verdediger Tim Das deed een poging met een halve omhaal, maar zijn inzet werd stijlvol gekeerd door de Arnhemse goalie. Echter stond de grensrechter ook bij deze kans met zijn vlag in de lucht. Een ingestudeerde corner belandde bij Bram Bravenboer, die het doel met zijn linkerbeen vanaf een meter of twintig onder vuur nam: net over het vijandelijke doel! Ook was aanvaller Bram Bravenboer dicht bij een doelpunt, maar hij zag zijn vrije trap op kansrijke positie over het doel zeilen. Sportclub Bemmel JO17-1 verdiende de 0-1. Na de eerste twintig minuten begon de thuisploeg uit een ander vaatje te tappen, wat weinig met voetbal te maken had. Zo ontstond een opstootje waarbij spelers van ESA JO17-1 het Bemmelse team probeerde te intimideren. Zonde, want daar was tot op dat moment geen enkele aanleiding voor. Dit gedrag werd aan Arnhemse kant eerder gestimuleerd dan geneutraliseerd. De spelers van Sportclub Bemmel JO17-1 moesten even tot kalmte gemaand worden, maar de mannen pakten het zelf geweldig op door vrijwel niet op de commotie in te gaan. Complimenten. De duels werden feller en venijniger. Zo moest middenvelder Milan Minkhorst, die op dat moment lekker in de wedstrijd zat, noodgedwongen het veld ruimen na een grove bodycheck. Ook Joris Burgers kreeg een flinke overtreding te verwerken. Sportclub Bemmel JO17-1 leek even van slag en dit was ook het moment dat ESA JO17-1 gevaarlijker werd. Met een aantal goede voorzetten vanaf de zijkant werd gevaar gesticht in het Bemmelse strafschopgebied. Er werd doortastend en overtuigend verdedigd aan de kant van Sportclub Bemmel JO17-1, waardoor keeper Joep Hofstede geen cruciale reddingen hoefde te verrichten. Sportclub Bemmel JO17-1 kwam na de dreigende Arnhemse momenten, weer beter in de wedstrijd. Er werd een aantal mooie combinaties op de mat gelegd. Echter waren we te slordig in de eindfase, waar de beslissende eindpass en aansluiting ontbrak. We kwamen steeds tot bij de spits, maar in het restant van de eerste helft konden we geen kansen mee creëren. Beide teams gingen de rust doelpuntloos in, waar ESA JO17-1 eerder goed weg kwam dan andersom.

Waar Sportclub Bemmel JO17-1 de eerste helft sterk begon, was het begin van de tweede helft anders: ESA JO17-1 nam het initiatief. Het eerste kwartier was voor ESA JO17-1, die meermaals goed de ruimte vond aan de zijkanten van het veld. Dit leidde zelfs tot een 2-0 voorsprong voor de gastheer. Twee identieke doelpunten binnen een tijdsbestek van tien minuten. Een voorzet kon gegeven worden aan de rechterkant van het veld, en werd tweemaal op enkele meters voor het doel van Joep Hofstede simpel en hard binnengetikt: 2-0. Hier stonden we matig te verdedigen. De dekking was onvoldoende, en de voorzet werd weinig overtuigend eruit gehaald. Bij de 2-0 kende ESA JO17-1 een grote dosis geluk, want verdediger Tim Das leek de bal te veroveren, maar via de kluts belandde de bal alsnog bij de Arnhemse middenvelder, die hierdoor de bal kon voortrekken. De eerste twee kansen voor ESA JO17-1 in de wedstrijd waren ook meteen twee doelpunten. Hoog rendement. Voor deze twee doelpunten had spits Martijn Das nog een goede kans op de 0-1, maar zijn geplaatste schot werd in de linkerhoek gekeerd door de Arnhemse doelman. Het stond dus 2-0, maar de Bemmelse troepen lieten zich alles behalve kennen. Er werden diverse tactische wijzigingen ondernomen en in combinatie met de ingevallen Guus Helsen, ging Sportclub Bemmel JO17-1 op jacht naar de aansluitingstreffer. Die leek er ook te komen, want een mooie voorzet belandde bij de tweede paal bij aanvaller Guus Helsen, die zijn kiezelharde volley via de binnenkant van de rechterpaal terug het veld in zag ketsen. Wat een schot, maar geen 2-0. Dat Sportclub Bemmel JO17-1 aanspraak maakte op de 2-1 was duidelijk. De omstandigheden in de tweede helft waren ook volledig anders dan in de eerste helft, waar onder meer de regen het veld sneller en gevaarlijker maakte. Middenvelder Jorn Meijsen zag een afstandsschot geblokt worden. Diverse andere afstandsschoten vonden geen soelaas. Kon Sportclub Bemmel JO17-1 zich nog terug in de wedstrijd knokken door het maken van een doelpunt? Ja. Een kwartier voor tijd maakte Guus Helsen een fraaie actie aan de linkerkant van het veld, in de hoek. Zijn hoge voorzet belandde perfect in het vijandelijke zestienmetergebied, waar de opgeschoven Jasper Das boven iedereen en alles uit torende en geweldig de 2-1 binnen knikte met een sterke kopbeweging. De aansluitingstreffer was daar! Sportclub Bemmel JO17-1 geloofde er nog vol in en ESA JO17-1 wankelde zichtbaar. Sportclub Bemmel JO17-1 ging door, toonde veerkrachtig en mentale weerbaarheid, op jacht naar de gelijkmaker. De spanning liep op en ESA JO17-1 hield zich meer bezig met randzaken dan met het voetbal. Dat was in ons voordeel. De 2-1 van Jasper Das smaakte naar meer. En meer kwam er. Vijf minuten voor tijd stoomde Jasper Das op, op de helft van de tegenstander aan de linkerkant bij het zestienmetergebied. Zijn voorzet belandde bij de tweede paal, waar spits Martijn Das met een uiterste inspanning de bal al glijdend tegen de touwen kon werken: 2-2! Wat een heerlijke ontlading. Wat een comeback. Sportclub Bemmel JO17-1 ging niet mee in het gedrag van ESA JO17-1, waardoor het signaal voor buitenspel, natuurlijk gegeven door de grensrechter, overtuigend werd weggewuifd door de jonge, maar koelbloedige scheidsrechter. Een geldig doelpunt, dus 2-2. En terecht. Sportclub Bemmel JO17-1 pakte de oorspronkelijke organisatie weer op, en vanuit hier werd er geloerd op de 2-3. We kregen nog één grote kans op de 2-3, want seconden voor tijd belandde de bal na een mooie aanval bij Stef Wolters in het zestienmetergebied, maar hij kwam in kansrijke positie niet lekker uit met zijn benen, waardoor Stef Wolters de bal niet vol kon raken. Daar was bijna de 2-3! De bal rolde over de achterlijn, aan de rechterkant van het doel. Het slot was, net zoals de hele tweede helft, spannend. Uiteindelijk blies de scheidsrechter, die zich niet liet intimideren door het Arnhemse volk, de wedstrijd af bij een 2-2. Alle doelpunten vielen in de tweede helft. Een dik verdiend punt voor Sportclub Bemmel JO17-1. Als je terugkomt van een 2-0 achterstand naar een 2-2 gelijke stand, dan voelt dit punt aan als een gewonnen punt. Wanneer we de hele wedstrijd bekijken, had Sportclub Bemmel JO17-1 de beste kansen en hadden we moeten winnen. De tegendoelpunten gaven we tweemaal veel te makkelijk weg. Dat mag echt niet gebeuren. Uiteindelijk was het belangrijkste in de tweede helft dat we niet verloren, en dat gebeurde niet. Hierdoor zijn de mannen al vijf wedstrijden op rij ongeslagen. In zeven wedstrijden troffen we de gehele top 7 al eenmaal. met 12 punten uit 7 wedstrijden doet Sportclub Bemmel JO17-1 het goed. Complimenten.

Doelpuntenmakers: Jasper Das & Martijn Das.

Assists: Guus Helsen & Jasper Das.

Gele kaart: Diede Wijnandts.

Helgo Borgers, bedankt voor het vlaggen!

Op naar de volgende (oefen)wedstrijd: Robur Et Velocitas JO17-1 (thuis).
Auteur: Swen Rovroy | 08 november 2017

Tags

  • Geen tags gekoppeld

Plaats een reactie

Je moet een geregistreerde gebruiker zijn om te kunnen reageren op een blog item.
Als je al geregistreerd bent log dan hier in